Іноді я занадто упрямий.

Скільки разів мені казали друзі – “Макс, поверни розсилку, нам подобалось її читати”, а я вперто відмовлявся навіть слухати. А, власне, чому? Розсилка це ж кльово – її легко читати і шарити, для її запису не потрібен продакшн, координація з моїми со-ведучими, мікрофони з камерами – просто відкрий ноут і почни писати. Ви були праві.

Ось форма підписки, якщо будете комусь пересилати цю розсилку :)

Початок року – ідеальний час, щоб подумати що ти хочеш отримати цього року. Від себе, від команди, від бізнесу.

Цей тиждень у нас на Джині офіційно вихідний (крім, звісно, сапорту, але і там робочі зміни “на мінімалках”), тож немає мітінгів чи якихось запланованих активностей, можна спокійно подумати.

Що я хочу від Джина у 2023 році?

Глобально все просто – знайти нішу Джина для international ринку.

Але “просто” не значить легко.

Що саме ми можемо запропонувати світу? Хто наш ідеальний користувач (ICP)1? Чи потрібно міняти нашу бізнес-модель? Як ми можемо використати свій досвід в Україні та базу наших українських користувачів серед кандидатів та компаній, щоб отримати unfair advantage?

Далі буде моє поточне бачення відповіді на ці питання. Воно може бути неповним, хибним і 100% буде еволюціонувати. Але принайнмні ось снепшот на початок 2023 року.

Бачення: It’s all about money.

Джин матчить компанії з “дорогих” регіонів, де $3-5k/mo є суттєва економія в порівнянні з місцевим ринком та кандидатів з більш “дешевих” країн, де робота с зарплатою $3-5k це робота мрії.

ICP компанії

Невелика компанія або стартап з US/UK/Europe/Canada/Israel, яка хоче отримати більше за свої гроші. Має досвід роботи з ремоут-працівниками або офшорною розробкою. Не має сильного HR-бренду і взагалі не FAANG. Не обовʼязково з айті сектору, але має in-house девелопмент команду, яка знає що вона робить.

ICP кандидита

Розробники та інші digital economy people, для яких найм на $5k це life-changing event. І якщо Джин допоміг їм вийти на глобальний ринок і знайти цю першу роботу – вони цього не забудуть і віддячать нам лояльністю.

Before: Місцева “продуктова компанія” в Баку, Тернополі або Лагосі, зп в місцевій валюті в еквіваленті $500-1000.

After: Remote компанія, зп в баксах і в 2-3 вище. Розуміння як працює глобальний ринок і де шукати роботу. Можливість переїхати в інше місте або навіть країну, переїзд в Штати або ЄС.

Marketing: how do we pull this off?

Мало “придумати” ICP чи нішу. Треба, по-перше, перевірити чи вона дійсно makes sense для реальних, а не вигаданих користувачів. Ну і головне – придумати яким чином ці користувачі дізнаються про існування Джина. Легко, вочевидь, не буде, але це цікавий challenge для 2023.

Поговоримо про це через тиждень. :)

1

ICP розшифровується ideal customer profile. Щоб не писати кожен раз “наш ідеальний користувач”.